Home / SPORT / MIRZA BAŠIĆ POBIJEDIO WAWRINKU I PLASIRAO SE U SVOJE PRVO ATP FINALE !!!

MIRZA BAŠIĆ POBIJEDIO WAWRINKU I PLASIRAO SE U SVOJE PRVO ATP FINALE !!!

Mirza srušio Stana Wawrinku

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić izborio je prvo ATP finale u karijeri. U polufinalu ATP turnira u Bugarskoj savladao je Stana Wawrinku sa 7:6, 6:4.

Nakon današnje pobjede Bašić ulazi po prvi put u Top 100, a u finalu ga čeka Rumun Copil

Bašić je u Sofiji (Bugarska) pokazao da ima kvalitet i da zaslužuje biti (u najgorem slučaju) među 100 najboljih na svijetu. Upisao je neke velike pobjede na ovom turniru, prvenstveno mislimo na onu protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera, a onda je stigla i ona najveća u karijeri – protiv Stana Wawrinke.

Prvi nositelj u Sofiji ujedno je bio i veliki favorit na današnjem meču, no Mirza je odigrao maestralno i stigao do pobjede i velikog finala.

Prvi set je završen u taj-brejku, gdje je Bašić gubio 4:1, pa vodio 6:4, na kraju dobio sa 8:6.

U drugom setu je Wawrinka stigao prvi do brejka u petom gemu, povoe je 3:2, odservirao sigurno za 4:2, no u osmom gemu Bašić uzvraća brejkom, pa je od 2:4 stigao do 5:4, na kraju najveće pobjede u karijeri.

Bašić je ovom pobjedom ušao u Top 100, a u finalu će igrati protiv Rumuna Copila i ima priliku za prvi veliki trofej. Njih dvojica su do sada odigrali tri međusobna meča od kojih je Mirza Bašić dobio dva, pa Mirzi preostaje nada da može do svoje prve ATP titule.

ATP Sofia, polufinale
Bašić – Wawrinka 7:6, 6:4

Check Also

Vujošević pred meč sa Belgijom: Nadamo se pobjedi u punoj Skenderiji

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u petak će odigrati utakmicu trećeg kola drugog kruga kvalifikacija …